Sneakersy idealne na semestr zimowy

Wakacje dobiegają końca, a wraz z początkiem października studenci również będą zmuszeni pojawić się w uczelnianych ławkach.

Czeka ich semestr zimowy, okraszony pilną nauką, wykładami, egzaminami i… spotkaniami z grupą ze studiów! To oznacza, że w szafie powinny pojawić się wygodne kicksy, które zdadzą całą listę tych „przedmiotów” na 100 procent. Dlaczego sneakersy to idealne buty na studia? Jakie modele warto dodać do swojej akademickiej garderoby! Przekonasz się już za moment.

Akademicki luz

Czasy chodzenia na uczelnię w jednorakim mundurku już dawno minęły i na szczęście nie miały wzięcia w naszym kraju. To oznacza, że każdy studenciak może ubierać się jak zechce, choć oczywiście w jego stroju musi być choć odrobina elegancji, szacunku i klasy. To wszystko nie wyklucza sneakersów, które mogą być doskonałym uzupełnieniem do stroju bazującego na materiałowych spodniach, koszuli, marynarce lub modnej sukience (w przypadku pań). Już dawno jednogłośnie stwierdzono, że buty sportowe świetnie wypełniają styl smart casual i przestały być tylko i wyłącznie elementem garderoby sportowca lub uczestniczki zajęć fitness.

buty sportowe

Bieganie od sali do sali

Studenciak nie ma lekko. Musi pojawić się w ciągu jednego dnia w wielu miejscach (czasem nawet w tym samym czasie!) i lawirować pomiędzy salami wydziału. Ba! Zdecydowana większość studentów musi w ciągu jednego dnia zmieniać niejednokrotnie swoje budynki wykładowe i zrywać się z jednych zajęć, by spokojnie zdążyć na kolejne i kolejne. Taki wyścig i taka wyprawa wymaga wygodnych butów, które nie popsują dnia i z pewnością nie otrą zmęczonych stóp studenta. Co więcej, muszą mieć one wygodną amortyzację, która zniweluje wszelkie wstrząsy i mocne uderzenia. Żadne inne buty zaś nie mają tak zaawansowanych systemów amortyzujących co kicksy, zwłaszcza takich marek jak Nike, Jordan Brand czy Reebok. Jeśli więc przed kolejnymi ćwiczeniami chcesz zdążyć jeszcze do barku po kawę i do sklepu po nowy długopis, koniecznie skuś się na parę modnych kicksów.

Mnogość wyboru

Uwikłanym w machinę zapisów na zajęcia zabieganym studentom mówimy „nie musicie się bać!”. Wybór sneakersów jest kilkadziesiąt razy większy niż wybór dostępnych prowadzących czy godzin zajeć z wolnymi miejscami w ławkach. Studencie, pamiętaj o tym, że każda marka sportowa zachwyca nas co semestr nowymi projektami, które są zwykle nową, ciekawą wariacją na temat dobrze nam znanych modeli butów lub odświeżeniem projektów sprzed lat, które uchowały się w tajnych archiwach firmy. W efekcie możesz wybrać sneakersy absolutnie takie, jakie Ci się marzą, niezależnie od koloru, wzoru czy stopnia zaawansowania kroju cholewki. Jeśli zatem jesteś artystyczną duszą i lubisz wyrażać siebie poprzez ubrania, wybierz coś z kolekcji butów Converse czy Puma, jeśli zaś cechuje Cię minimalizm godny studenta ekonomii, zdecyduj się na klasyczną parę butów adidas lub Nike z dawnych lat.

nike

Na studencką kieszeń

Jeśli myślisz, że buty sportowe dobrej, uznanej marki to znaczne przekroczenie Twojego studenckiego budżetu, to się grubo mylisz! Tak naprawdę kupno nowej pary porządnych, solidnie wykonanych sneakersów może być Twoją najlepszą inwestycją na kolejnych kilka dobrych miesięcy. Pamiętaj, że modele są niemal nieustannie wyprzedawane, po to by zrobić miejsce kolejnym – swoim godnym następcom. Właśnie dzięki temu nawet najbardziej znane i fenomenalne sneakersy potrafią być dużo dużo tańsze, niż klasyczne buty, które dorwiesz w każdym sklepie obuwniczym. Na pewno nie pożałujesz takiego wydatku ze swojego ciężko wyuczonego stypendium!

A czy Ty, studencie, masz już swoje nowe sneakersy na ten semestr?