Twoje ukochane kicksy prześwietlone!

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądają Twoje ulubione buty sportowe po prześwietleniu? Oto odpowiedź!

Stawiając granicę między fotografią a radiologią, brytyjski artysta rentgenowski i fotograf Hugh Turvey podjął współpracę z Lyst, aby odsłonić wewnętrzne warstwy najbardziej pożądanych modeli obuwia sportowego. Pod lupą twórcy znalazły się najbardziej pożądane projekty sneakersów, począwszy od Nike Vapormax, po kicksy z kolekcji Louis Vuitton. Zdjęcia X-RAY ujawniły złożoną konstrukcję i produkcję tych bardzo pożądanych butów.

Obrazy Turvey’a we współpracy z Lyst wykorzystują technologię rentgenowską do tworzenia tego, co twórca nazywa potem xogramami. Artysta strzelając strumieniem światła rentgenowskiego w stronę kicksów przepuszcza je przez różne materiały użyte do budowy buta, przechwytując idealną równowagę ekspozycji, aby odsłonić różne bazowe i często schowane szczętnie elementy użyte do stworzenia buta.

Ten szalony artysta rentgenowski używa filmu o wielkości 17 x 14 cali do tworzenia zdjęć kikcsów w skali 1: 1. W swoich wywodach zdradza, że ​​buty SEGA Flashtrek Gucciego okazały się być najtrudniejszym sneakersem do sfotografowania ze względu na wysoką gęstość materiałów i liczne detale w postaci klejnotów. Trud był jednak opłacalny, bowiem oprócz klejnotów w pięcie buta widać również małe szpilki i metalowy trzonek, które są charakterystyczne dla tradycyjnej konstrukcji buta i pokazują kolejny poziom jakości wykonania, którego po prostu nie spodziewa się w butach sportowych.

Przekształcając swoje zdjęcia rentgenowskie w dzieła sztuki, Turvey ukazuje wewnętrzne szczegóły butów i upamiętnia kunszt, który reprezentują. Z reguły bowiem doświadczamy życia jedynie na powierzchni. Tym razem jednak mamy możliwość wizualnie zagłębić się nieco dalej, gdzie pojawia się przed nami nowy świat. Te xogramy ukazują ukryty świat konstrukcji, designu, materiałów, formy, funkcji i ostatecznie designu, który trafia do każdego modelu buta i każdego sneakerheada. Imponujące, prawda?

nike
http://www.x-rayartist.com/